آخرین خبرها
خانه / اقتصادی / اجرای ۴ طرح عمرانی در فرودگاه کیش

اجرای ۴ طرح عمرانی در فرودگاه کیش

ax dakhele 8978648645121021به منظور ایجاد و تکمیل زیر ساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری چهار طرح عمرانی در فرودگاه کیش اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش – سال گذشته ۱۲ طرح عمرانی با هدف توسعه زیر ساخت های گردشگری، و فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در جزیره کیش به بهره برداری رسید که ۲ طرح آن پروژه های عمرانی فرودگاه بین المللی کیش بود.

بر اساس این گزارش طرح سیستم روشنایی باند شمالی فرودگاه با هدف ارتقاء سطح ایمنی پروازی، کاهش ترافیک و اجرای پروازهای همزمان که به نوبه خود قابلیت افزایش تعداد پروازها را بعنوان یکی از نیازهای اساسی در منطقه مهم گردشگری کیش فراهم می کند یکی از طرح های عمرانی در فرودگاه بین المللی کیش است.

دراجرای این طرح با استفاده از ۳۶۵ کیلومتر کابل ۵ کیلو ولت ، ۱۱ و نیم کیلومتر فیبر نوری ، حفر ۲۵ کیلومتر کانال سیستم روشنایی و ۱۴ کیلومتر کانال پستهای برق و نصب ۱۶۴ دستگاه چراغ در ران وی ، ۴۲۹ دستگاه چراغ در تاکسی وی و حدود ۱۸۰۰۰ دستگاه چراغ در سایر مسیر های باند سیستم روشنایی باند شمالی فرودگاه بین المللی کیش ارتقاء یافت.

ساخت هلی پورت و هلی پد در فرودگاه کیش با هدف تکمیل امکانات فرودگاهی و ارائه خدمات گسترده تر به ساکنان و گردشگران دومین طرح عمرانی در فرودگاه کیش در سال گذشته بود .

احداث ساختمان عملیاتی فرودگاه در دو طبقه و به مساحت۱۷۰۰ متر مربع وبرج مراقبت پروازبا ارتفاع۳۰ متر با هدف امکان ارائه خدمات ایمن تر و مطلوبتر در فرودگاه کیش و

توسعه و ارتقاء باراندازترمینال ورودی فرودگاه کیش، افزایش یک دستگاه تسمه نقاله جدید و بهسازی دستگاههای قبلی با هدف افزایش ظرفیت تحویل بار مسافر تا ۳ برابر و امکان تحویل بار به مسافران سه پرواز ورودی به طور همزمان، از دیگر طرح های عمرانی است که در فرودگاه بین المللی کیش در حال اجراست.

لازم به ذکر است جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر ، دارای امکانات پیشرفته ای فرودگاهی است. در حال حاضر فرودگاه کیش با دو باند پروازی ، و بهره گیری از نیروی مجرب وروزانه ۶۰ پرواز ورودی و خروجی به ۱۵ شهر کشورمان ، سومین فرودگاه پرتردد کشور است که سالیانه به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی وخارجی ، خدمات مطلوب و استانداردی ارائه می کند.

درباره‌

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*