آخرین خبرها
خانه / گوناگون / تولد دهمین گروه جوجه لاک پشت های کیش

تولد دهمین گروه جوجه لاک پشت های کیش

ax dakhele 864845415645415312دهمین گروه از جوجه لاک پشتهای جزیره کیش در سال ۹۲ سر از تخم بیرون آوردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش – امسال در سایت حفاظت شده لاک پشتها ۱۷ لانه شناسایی شده که تا کنون از ۱۰ لانه ، ۵۳۰ جوجه لاک پشت متولد شده است.

تاریخ تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی در دهمین لانه ، اول اردیبهشت امسال بود که پس از دوماه و با مراقبت محیط بانان سایت حفاظت شده لاک پشت ها، ۸۳ جوجه لاک پشت از آن بیرون آمدند.

در سایت حفات شده لاک پشت ها، محیط بانان پس از بیرون آمدن جوجه ها از تخم، ابتدا عملیات بیومتری شامل اندازه گیری طول، عرض و وزن جوجه لاک پشتها را انجام داده و سپس آنها را به سمت دریا هدایت می کنند.

با اجرای طرح حفاظتی محیط زیست کیش، شمار لاک پشت های متولد شده در این جزیره طی ۵ سال گذشته از مرز هفت هزار لاک پشت گذشته است.

گفتنی است آخرین و هفدهمین لانه سایت حفاظت شده لاک پشت ها امسال ۱۹ اردیبهشت شناسایی شده که پیش بینی می شود تا ۱۹ تیرماه یعنی ۶۰روز پس از تخم گذاری همه جوجه لاک پشت ها از تخم بیرون آیند.

لاک پشت های پوزه عقابی از جمله گونه های جانوری در معرض خطر انقراض هستند که با توجه به نقش آنها درحفظ سلامت اکوسیستم دریا از جمله مرجانها اهمیت ویژه ای داشته و مورد توجه اتحادیه ها و سازمانهای جهانی مرتبط با حفظ حیات گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است تخم گذاری لاک پشت ها و بیرون آمدن جوجه ها از تخم یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است. هر ساله دوستداران محیط زیست از ابتدای فصل تخم گذاری لاک پشتها،علاقمند به پیگیری روند حفاظت از این جانوران بوده و با حضور در سایت لاک پشتها از نزدیک این وقایع را مشاهده می کنند.

سایت حفاظت و مونیتورینگ لاک پشتها در ساحل جنوبی جزیره کیش واقع شده و ساکنان و گردشگران علاقمند به محیط زیست می توانند از طریق شماره تلفن ۰۷۶۴۹۳۱۸۲۶۵ و هماهنگی با محیط بانان از سایت حفاظت شده لاک پشتها دیدن کنند.

درباره‌

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*