آخرین خبرها
خانه / اقتصادی / بهره برداری و کلنگ زنی سه طرح عمرانی و گردشگری با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در کیش

بهره برداری و کلنگ زنی سه طرح عمرانی و گردشگری با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در کیش

ax dakhele555596366 khabarبا حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، بهره برداری و کلنگ زنی سه طرح عمرانی و گردشگری در جزیره کیش انجام شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، “مخزن هوایی تعادل فشار آب” یکی از بزرگترین طرح های عمرانی کیش، عصر پنج شنبه ۱۵ فروردین ماه با حضورحمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور وعلیرضا عامری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به بهره برداری رسید.

سازمان منطقه آزاد کیش به منظور رفع کمبود فشار آب در جزیره کیش، ساخت این مخزن ۴۵ متری را از ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۸۷ با مبلغ اولیه پیمان به ارزش پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز کرد.

گنجایش این مخزن بتنی ۱۲۰۰ متر مکعب است که در بلند ترین منطقه جزیره کیش واقع شده است و قادر است با ذخیره آب تولیدی آب شیرین کن های جزیره کیش ، این ذخیره را با فشار مساوی به تمام محل های مصرف توزیع و مشکلاتی نظیر عدم تعادل فشار در نقاط مصرف و برخی مشکلات مربوط به خطوط لوله را برطرف کند .

ساخت مخزن هوایی از جمله پروژه های نیمه متوقف کیش بود که با تلاش مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد کیش، به بهره برداری رسید و با بهره برداری از آن کاهش نوسانات فشار آب در شبکه، حذف سیستم پمپاژ مستقیم در شبکه، حذف مخازن و پمپ های خانگی و مشکلات بهداشتی ناشی از آن را در پی خواهد داشت.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین در مراسم عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش، کلنگ ساخت این ترمینال را بر زمین زد.

حمید بقایی در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: این ترمینال با مساحتی حدود ۳۸ هزار مربع بر اساس استانداردهای بین المللی و ملی و با بهره گیری ازفن آوری پیشرفته طراحی شده است .

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ،صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به روند رو به رشد سفر به کیش خاطر نشان کرد: بمنظور خدمات رسانی بهتر به گردشگران کیش، سالن های پروازهای مسافری، وی آی پی و سی آی پی، تاسیسات و موتورخانه فرودگاه بین المللی کیش توسعه می یابد .

گفتنی است ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش با مبلغ اولیه پیمان به ارزش حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به مدت ۳۶ ماه در قسمت شمالی فرودگاه و در نزدیکی محوطه اپرون و ساختمان برج مراقبت و ایمنی زمینی ساخته می شود .

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین فاز اول مجموعه ورزشی ، تفریحی و توریستی پارس سافاری کیش را افتتاح کردند.

حمید بقایی با اشاره به افتتاح سافاری (سایت ماشین و موتور سواری و شتر سواری ) گفت: بطورقطع سرمایه گذاری اینچنینی در صنعت گردشگری و حوزه ورزش، جذب بیشتر گردشگر و اشتغال زایی مفید و موثر را در پی خواهد داشت.

بقایی تاکید کرد: جزیره کیش ظرفیت بسیار زیادی برای جذب گردشگر دارد و ما در جلسه با مسوولان صدا و سیما کیش اعلام آمادگی کردیم که سازمان منطقه آزاد کیش با مساعدت های مالی و دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی نیز با حمایت های معنوی شرایطی را بوجود بیاورد تا صدا و سیما کیش در مقیاس وسیع تر و با تولید برنامه های متنوع درسطح بین المللی و پخش آنها از شبکه های ماهواره ای، جاذبه های کیش را چه در داخل و چه درخارج از کشور تبلیغ کنیم .

گفتنی است در ایام نوروز بیش از ۲۱۲ هزار و ۵۰۰ گردشگر و ۱۸ هزار و ۴۹۳ خودرو وارد کیش شدند

درباره‌

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*